zavřít
Eduard Kučera

podnikatel, spoluzakladatel firmy AVAST Software

Věk:
65
Narození:
11. 1. 1953 , Československo
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Eduard Kučera je český podnikatel a spoluzakladatel firmy AVAST Software. Podle časopisu Forbes je devatenáctým nejbohatším Čechem s majetkem přes 10,3 miliard korun. Vystudoval fyzikální elektroniku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Poté pracoval ve Výzkumném ústavu matematických strojů na vývoji tiskáren. V oboru počítačové techniky začal podnikat se společníkem Pavlem Baudišem již v roce 1988, ještě za dohledu Socialistického svazu mládeže. V roce 1991 založil s Pavlem Baudišem společnost ALWIL Software, mezi jejíž nejznámější produkt patří anti-malware řešení avast!. V roce 2002 uvedl na trh volně šiřitelnou verzi programu avast!, který na začátu roku 2014 aktivně využívalo přes 200 milionů lidí na celém světě. Firma ALWIL Software se v červnu 2010 přejmenovala na AVAST Software. Eduard Kučera obdržel cenu Podnikatel roku 2009. Tuto soutěž pořádá společnost Ernst & Young. V roce 2013 obdržel Kučera ocenění Odpovědný leader 2013, a to za založení Nadačního fondu AVAST, do kterého firma přispívá 2,5 procenty hrubého zisku. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Eduard Kučera je český podnikatel a spoluzakladatel firmy AVAST Software. Podle časopisu Forbes je devatenáctým nejbohatším Čechem s majetkem přes 10,3 miliard korun.

Vystudoval fyzikální elektroniku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Poté pracoval ve Výzkumném ústavu matematických strojů na vývoji tiskáren. V oboru počítačové techniky začal podnikat se společníkem Pavlem Baudišem již v roce 1988, ještě za dohledu Socialistického svazu mládeže. V roce 1991 založil s Pavlem Baudišem společnost ALWIL Software, mezi jejíž nejznámější produkt patří anti-malware řešení avast!. V roce 2002 uvedl na trh volně šiřitelnou verzi programu avast!, který na začátu roku 2014 aktivně využívalo přes 200 milionů lidí na celém světě. Firma ALWIL Software se v červnu 2010 přejmenovala na AVAST Software.

Eduard Kučera obdržel cenu Podnikatel roku 2009. Tuto soutěž pořádá společnost Ernst & Young. V roce 2013 obdržel Kučera ocenění Odpovědný leader 2013, a to za založení Nadačního fondu AVAST, do kterého firma přispívá 2,5 procenty hrubého zisku.