zavřít
Cao Dewang

výrobce autoskel

Věk:
70
Narození:
1948 , Čína
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

„Recept na krizi v automobilovém průmyslu je jednoduchý - dříve měly automobilky miliony kusů od jednoho modelu, nyní mají mnoho modelů aut, ale v malém množství. Takto vyrábíme i my." Cao Dewang. Miliardář Cao Dewang je zakladatelem a spolumajitelem firmy Fuyao Glass Industry, která je čtvrtým největším výrobcem autoskel na světě. V roce 2009 získal prestižní titul „Nejlepší podnikatel světa“, který vyhlašuje společnost Ernst &Young. Cao Devang vyrůstal v chudé rodině na čínské vesnici. Začal podnikat ve svých 16 letech jako překupník řezaného tabáku. Pracoval také jako zemědělec, kuchař, prodavač ovoce atd. V roce 1976 začal pracovat jako obchodní zástupce pro Speciální sklárny Fuqing Gao Shan. V roce 1983 skončila tato firma podnikání se ztrátou. Místní orgány neměly dostatek finančních prostředků pro udržení firmy. Cao Dewang byl požádán, aby firmu převzal a pokusil se během jednoho roku podnikat se ziskem. Cao Dewang je velmi dobře znám v Číně jako štědrý podnikatel. V roce 2008 daroval více než 15 miliónů Eur na pomoc po zemětřesení. V roce 2009 velmi štědře podporoval dobročinnou nadaci. Cao Dewang založil v roce 1987 skupinu Cao Fuyao, která se specializuje na výrobu automobilového bezpečnostního skla a průmyslového technologického skla. V roce 1993 byla tato skupina jako první čínská firma uvedena na šanghajské burze. Pro skupinu pracuje více jak 10.000 zaměstnanců. Její podniky jsou v Changchumu, Chonqqingu, Shanghai, Guangzhou a Pekingu, výrobní základny jsou umístěny v Fujian, Jilin, Hainan a vMongolsku. Skupina zřídila po celé Číně kompletní prodejní síť a obchodní kanceláře v USA, Japonsku, Jižní Korei, Austrálii, Rusku a Německu. V roce 2008 činily tržby společnosti Cao Dewang přibližně 600 milión Eur. Skupina patří mezi deset největších dodavatelů koncernu General Motors. Je největším výrobcem a exportérem v Číně. Ačkoli je rok 2009 rokem zmítaným krizí, Dewang zaznamenal růst tržeb o 20%. Snaží se získat nejvyšší pozici na světovém trhu výrobců skel. Akcie společnosti přidaly i přes nepříznivý hospodářský stav ve světě na šanghajské burze od ledna 2009 přibližně 100%. Cao Dewang získal čisté jmění 1,1 mld. USD. Jeho firma sídlí v Hong Kongu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

„Recept na krizi v automobilovém průmyslu je jednoduchý - dříve měly automobilky miliony kusů od jednoho modelu, nyní mají mnoho modelů aut, ale v malém množství. Takto vyrábíme i my." Cao Dewang.

Miliardář Cao Dewang je zakladatelem a spolumajitelem firmy Fuyao Glass Industry, která je čtvrtým největším výrobcem autoskel na světě. V roce 2009 získal prestižní titul „Nejlepší podnikatel světa“, který vyhlašuje společnost Ernst &Young.

Cao Devang vyrůstal v chudé rodině na čínské vesnici. Začal podnikat ve svých 16 letech jako překupník řezaného tabáku. Pracoval také jako zemědělec, kuchař, prodavač ovoce atd. V roce 1976 začal pracovat jako obchodní zástupce pro Speciální sklárny Fuqing Gao Shan. V roce 1983 skončila tato firma podnikání se ztrátou. Místní orgány neměly dostatek finančních prostředků pro udržení firmy. Cao Dewang byl požádán, aby firmu převzal a pokusil se během jednoho roku podnikat se ziskem.

Cao Dewang je velmi dobře znám v Číně jako štědrý podnikatel. V roce 2008 daroval více než 15 miliónů Eur na pomoc po zemětřesení. V roce 2009 velmi štědře podporoval dobročinnou nadaci.

Cao Dewang založil v roce 1987 skupinu Cao Fuyao, která se specializuje na výrobu automobilového bezpečnostního skla a průmyslového technologického skla. V roce 1993 byla tato skupina jako první čínská firma uvedena na šanghajské burze. Pro skupinu pracuje více jak 10.000 zaměstnanců. Její podniky jsou v Changchumu, Chonqqingu, Shanghai, Guangzhou a Pekingu, výrobní základny jsou umístěny v Fujian, Jilin, Hainan a vMongolsku. Skupina zřídila po celé Číně kompletní prodejní síť a obchodní kanceláře v USA, Japonsku, Jižní Korei, Austrálii, Rusku a Německu.

V roce 2008 činily tržby společnosti Cao Dewang přibližně 600 milión Eur. Skupina patří mezi deset největších dodavatelů koncernu General Motors. Je největším výrobcem a exportérem v Číně.

Ačkoli je rok 2009 rokem zmítaným krizí, Dewang zaznamenal růst tržeb o 20%. Snaží se získat nejvyšší pozici na světovém trhu výrobců skel. Akcie společnosti přidaly i přes nepříznivý hospodářský stav ve světě na šanghajské burze od ledna 2009 přibližně 100%.

Cao Dewang získal čisté jmění 1,1 mld. USD. Jeho firma sídlí v Hong Kongu.

  • Světovým podnikatelem roku je Číňan Cao Dewang

    Blesk, 31. 5. 2009 Číňan Cao Dewang získal titul nejlepšího podnikatele světa. Jeho firma Fuyao Glass Industry je největším výrobcem autoskel v Číně a čtvrtým nejvýznamnějším producentem ve světě. Uvedl to v neděli server iDnes.cz. … více

Události – Cao Dewang

| celý kalendář
  • 71. narozeniny