zavřít
Aleš Zavoral

podnikatel, zakladatel internetového obchodu Alza.cz

Věk:
41
Narození:
24. 10. 1976 , Československo
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Aleš Zavoral je český podnikatel. Je zakladatelem internetového obchodu Alza.cz, jedničky na trhu s počítači a elektronikou v ČR a pravděpodobně majitelem Alza.cz a.s. Podle časopisu Forbes je 22. nejbohatším Čechem, s majetkem v hodnotě 8,5 miliardy korun. 29. listopadu 1994 si pořídil živnostenský list a poté prodával počítače. Roku 1998 si otevřel první kamenný obchod s elektronikou. Nesl název Alzasoft. Roku 2000 si zřídil internetový obchod Alza.cz (Alza byla vlastně zkratka jeho jména Aleš Zavoral). V roce 2003 byla založil společnost Alzasoft a.s., jejíž byl zpočátku jediným akcionářem. Roku 2006 začal užívat maskota zeleného mimozemšťana a spustil s jeho pomocí masivní reklamní kampaň. Velmi rychle díky tomu dobyl český trh a snaží se expandovat i do zahraničí. V roce 2007 došlo k převodu akcií společnosti Alzasoft z Aleše Zavorala na kyperskou společnost Karak Investments Limited (později přejmenována na L.S. Investments Limited). Podle mediálních spekulací v ní má utajený podíl i majitel Seznamu Ivo Lukačovič. V roce 2008 se společnost Alzasoft přejmenovala na Alza.cz a.s. Nikdy neposkytl žádný rozhovor médiím. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Aleš Zavoral je český podnikatel. Je zakladatelem internetového obchodu Alza.cz, jedničky na trhu s počítači a elektronikou v ČR a pravděpodobně majitelem Alza.cz a.s. Podle časopisu Forbes je 22. nejbohatším Čechem, s majetkem v hodnotě 8,5 miliardy korun.

29. listopadu 1994 si pořídil živnostenský list a poté prodával počítače. Roku 1998 si otevřel první kamenný obchod s elektronikou. Nesl název Alzasoft. Roku 2000 si zřídil internetový obchod Alza.cz (Alza byla vlastně zkratka jeho jména Aleš Zavoral). V roce 2003 byla založil společnost Alzasoft a.s., jejíž byl zpočátku jediným akcionářem. Roku 2006 začal užívat maskota zeleného mimozemšťana a spustil s jeho pomocí masivní reklamní kampaň. Velmi rychle díky tomu dobyl český trh a snaží se expandovat i do zahraničí. V roce 2007 došlo k převodu akcií společnosti Alzasoft z Aleše Zavorala na kyperskou společnost Karak Investments Limited (později přejmenována na L.S. Investments Limited). Podle mediálních spekulací v ní má utajený podíl i majitel Seznamu Ivo Lukačovič. V roce 2008 se společnost Alzasoft přejmenovala na Alza.cz a.s.

Nikdy neposkytl žádný rozhovor médiím.